Strach, czy pasja?

Danuta Szaflarska była niezwykle fascynującą postacią, która do ostatnich chwil życia pozostawała aktywna zawodowo. Jednocześnie bardzo silnie strzegła własnej prywatności, nie wpuszczając obcych ludzi do swojego życia. Dwa lata po jej śmierci ukazała się biografia autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej Szaflarska. Grać, aby żyć. Dowiadujemy się z niej, jaka naprawdę była aktorka, na czym skupiała się najbardziej i jak wiele musiała znieść, aby pozostać wierną samej sobie.

Niezwykła osobowość

Danuta Szaflarska fascynowała swoją osobowością, samozaparciem i pasją. Pozostała czynna zawodowo do ostatnich chwil swojego życia. Przy jej codziennej obecności w filmie niewiele było wiadomo o jej prywatności. Katarzyna Kubisiowska uchyla rąbka tajemnicy i zaprasza czytelników do świata aktorki. Kobieta pokazuje Szaflarską prawdziwą, bez jakiegokolwiek retuszu. Przedstawia ją tak, jak mogli ją znać tylko jej najbliżsi – rodzina, przyjaciele. Ukazuje się nam kobieta niezwykle silna, ale i trudna, która przedłożyła aktorstwo i swój rozwój zawodowy ponad wszystko inne. Za swoje decyzje poniosła ogromną i bardzo dotkliwą cenę.

Życie artystów

Artyści są bardzo specyficznymi osobowościami, które potrzebują wielu bodźców. Pragną wzruszeń, intensywnych emocji, obcowania z ludźmi i odkrywania świata. Ich biografie bywają bardzo bolesne, zaskakujące i przykre. Czytelnicy mają jednak świadomość, że właśnie takie życie było tym najlepszym i najprawdziwszym. Bycie artystą niejednokrotnie oznacza poniesienie wysokiej ceny. W imię wierności własnym poglądom i stylowi życia przychodzi im rozstać się z ukochanymi, pogodzić z krzywdzącymi opiniami społeczeństwa i przyzwyczaić się do wszechobecnej samotności. Życie Danuty Szaflarskiej było smutne, bolesne, dramatyczne. I jednocześnie bardzo autentyczne. Pozostaje tylko pytanie, co tak naprawdę napędzało aktorkę do działania. Była to pasja, czy też strach przed prozą życia i szarą codziennością?

Książka warta uwagi

Szaflarska. Grać, aby żyć to biografia nietuzinkowa, warta uwagi czytelników. Spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających, którzy potrzebują wielu informacji i skrawków życia wydartych z cudzej prywatności. Katarzyna Kubisiowska przedstawiła nam kobietę niezwykłą i niezłomną, która odznaczała się hardością, uporem i pasją w czasach, gdy kobiety niejednokrotnie milkły i pozostawały w cieniu swoich mężów i ojców. Dlatego tym bardziej powinieneś wybrać się do księgarni i poznać życie, twórczość i dramaty tej wyjątkowej i fascynującej kobiety. Może jej wybory, rozterki i decyzje sprawią, że i Ty zaczniesz bardziej hardo podchodzić do swojego życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *